Kontakty

FitBest s.r.o.
tel: (+421)902 777 510
info(a)fitbest.sk

Novinky

arr3WHEY PROTEIN-ové doplnky  Čo je Whey Proteín?    Whey alebo srvátkový proteín je vyrobený z mlieka, ktoré sa spracuje do... arr3Aký je rozdiel medzi SRVÁTKOVÝM proteínom a KAZEÍNOVÝM proteínom?Kazeín často nazývame aj ako nočný proteín. Má vysoký podiel bielkovín, ktoré majú tendenciu... arr3Prečo užívať IONTOVÉ nápoje ?Pomáhajú nielen pri dopĺňaní tekutín stratených v tréningu, ale navyše sú obohatené o vitamíny...

Tovar v akcii:

naša cena 18,99 €
skladom

Najpredávanejšie

naša cena 18,99 €
skladom
naša cena 24,99 €
skladom
naša cena 37,99 €
skladom


Prečo užívať IONTOVÉ nápoje ?

Pomáhajú nielen pri dopĺňaní tekutín stratených v tréningu, ale navyše sú obohatené o vitamíny a minerály, ktoré pomáhajú udržiavať vo vašom tele rovnováhu a podporujú vás v tréningu. Delíme ich na izotonické, hypotonické a hypertonické.

Bližšie si predstavíme hypotonické nápoje, ktoré majú nižšiu osmolaritu ako organizmus človeka. Čím je osmolarita prijímaného nápoja nižšia, tým sa dokážu obsiahnuté látky rýchlejšie a ľahšie dostať do krvi. Hypotonické nápoje používame hlavne pri aeróbnych aktivitách (dlhšie trvajúce individuálne a kolektívne športy, kardio vo fitku, športy v prírode) pri ktorých dochádza k veľkým úbytkom tekutín z tela. Ideálne je ak potrebujeme dodať najmä tekutiny a menšie množstvo minerálov. Niektorí nadšenci výživy využívajú komerčné hypotonické nápoje a dopĺňajú ich o ďalšie látky, ktoré im v tele chýbajú a tak si dokážu vytvoriť „ionťák na mieru“.

 

Kvalitný iontový nápoj môže obsahovať vitamíny, ako napríklad B1, B2, B7, B9, B12 a taktiež minerály a stopové prvky ako vápnik, sodík, horčík a draslík. Zvyčajne obsahuje nízke percento sacharidov, takže ho môžete bez výčitiek piť aj pri diéte. O tom ako pomáhajú vitamíny vášmu telu si môžete prečítať v článku VITAMÍNY.

 

YmNiMjAw